Hallå Nordmark!
Trots att kröningen var ett aningen kylslaget event så hade jag fantastiskt trevligt. Inomhus var det varmt! Det var så roligt att få fira Drachenwalds allra första helfinska kungapar. Och vårt första kungapar med två kungar, dessutom.
Nu ser jag fram emot furstetornering i Ulvberget. Och sedan är det dags för årsmöte, där jag hoppas att många av er tar tillfället i akt att utnyttja er demokratiska rätt inom föreningen.

Den 13 januari hade vi ett medlemsmöte för att ge möjlighet att diskutera och ställa frågor om styrelsens propositioner till årsmötet. Det gjorde vi dels för att minska behovet av diskussion på årsmötet (och därmed kunna korta ner mötestiden), och dels för att vi i styrelsen skulle få en förhandsvink om medlemmarnas uppfattning i frågan. En sammanfattning från det mötet finns i det här numret av Silversparren.
/Elsa